Dlaczego warto unikać zakupu BB Creams?

Kategoria: Test kosmetyków
7

Nastąpił nowy szał piękna późnych lat, który rozprzestrzenił się jak dzikie ognisko w sferze urody i widział każdy inny kosmetyk marki skaczący na wozie zespołu. Jak w przypadku większości modnych kosmetyków, produkt ten niekoniecznie jest dobry dla Ciebie, ani nie robi tego, co powinien. Tak więc, tutaj mamy Ci powiedzieć, abyś odsunęła się od swojego kremu BB!

Co to jest krem BB?

BB to skrót od "balsamu skażonego" lub "balsamu piękności". Balsam ten ma być produktem kosmetycznym typu "wszystko w jednym", który działa jako serum, nawilżacz, podkład, preparat do naprawy skóry, podkład i blokada przeciwsłoneczna. Zatrzymaj prasę! To brzmi jak największy kosmetyk wszechczasów! Ale poczekaj - Czy to naprawdę robi wszystko, co obiecuje?

Oryginalny krem BB został opracowany w latach 60-tych w Niemczech i był podawany pacjentom po zabiegach u popularnego dermatologa, aby pokryć zaczerwienienia i chronić warstwę skóry podczas jej gojenia. Stamtąd zyskał masowy szum, dzięki czemu koreańskie aktorki zyskały idealną bladą skórę. Obecnie znajduje się na zachodnich półkach produktowych, twierdząc, że jest to mały i uniwersalny produkt stulecia.

Ale nie wierzcie w ten szum.

Zwykła lektura o składnikach kremu BB ujawni prawdę - że nie kupujesz magicznego eliksiru do doskonałej skóry, lecz uwielbiany, barwiony krem nawilżający.

Dlaczego kremy BB są złe?

Są one stratą pieniędzy - Patrz poprzedni punkt. Czy kiedykolwiek rozważałabyś zapłacenie ponad 50 dolarów za zabarwiony krem nawilżający?

Zawierają szkodliwe składniki - Silikony, alkohol, talk, oleje mineralne i szaleństwo trwa dalej. Następnym razem, gdy będziesz w oazie urody, porównaj składniki 3 najlepszych kremów BB (sądząc po ich reklamie w Twojej twarzy). Szanse na to, że 10 najlepszych składników na tych 3 etykietach to jeden i ten sam, a na naszej liście składników nie ma ich wcale. Aby uzyskać więcej szczegółowych informacji na temat szkodliwych składników, zapoznaj się z naszą serią Greenify Your, w tym z tym postem tutaj.

Mogą one siać spustoszenie na Twojej skórze - Jeśli masz wrażliwą skórę lub masz skłonność do trądziku, uważaj, że te produkty mogą pogłębić problemy, które starasz się rozwiązać. Mianowicie dlatego, że wiele z nich zawiera alkohol, którego nie chcesz, ponieważ jest bardzo suchy. Zawierają one również składniki, o których wiadomo, że zatykają pory i tworzą na skórze pozbawioną tlenu warstwę, taką jak silikony.

Nie działają one tak, jak mówią, że będą - używaj najnowszego kremu BB przez tydzień lub miesiąc, ale nie zauważysz poprawy w swojej skórze. Jeśli to zrobisz to pozytywna zmiana przychodzi z czegoś innego jak Twoja dieta lub inny produkt kosmetyczny. Składniki tych kremów BB nie są niczym szczególnym. Są one tanie, syntetyczne i nie są przeznaczone do odżywiania skóry.

Nie próbujemy powiedzieć, że wszystkie kremy BB są złe dla Ciebie. Będą takie, które zawierają bezpieczne składniki, ale niestety, jest ich niewiele. Zawsze czytaj składniki.

Jaka jest alternatywa?

Wiemy, że założycielka Alexami, Alenka Dirnbek, w 100% powiedziałaby ci, żebyś używała tylko sypkiego proszku mineralnego, więc użyjemy jej sugestii, bo ona wie, o czym mówi.

Po co używać proszku mineralnego?

Cóż, to proste. Nie, naprawdę, dlatego to polecamy. Jest to bardzo prosty produkt, który robi to, czego potrzebuje - zapewnia pokrycie, wyrównuje koloryt skóry, zapewnia ochronę SPF i nie pogarsza stanu skóry. W tym miejscu zerwiemy własny róg i zasugerujemy użycie pudru mineralnego Alexami, ponieważ jest on wypróbowany i przetestowany (jednak nie na zwierzętach) i zawiera tylko najbezpieczniejsze składniki.

W połączeniu z sypkim pudrem mineralnym, zalecamy znalezienie rutyny, która będzie odpowiednia dla Twojej skóry. Zazwyczaj zawiera on środek oczyszczający, tonik i krem nawilżający, który jest przeznaczony dla Twojego typu skóry. Po uporządkowaniu rutyny, nie będziesz potrzebować zbyt skomplikowanego makijażu. Zwróć uwagę na własną linię produktów HydraBotanique do pielęgnacji skóry Alexami, która pojawi się wkrótce.

Miejmy nadzieję, że ten posterunek ci się przydał. Uważamy, że czasami trzeba przypominać ludziom, aby byli świadomi sprytnego marketingu większych marek kosmetycznych. Zawsze będziemy się trzymać tego, że najbardziej uczciwy marketing produktu zawsze znajduje się na liście składników.

Dlatego właśnie w Alexami robimy wszystko, co w naszej mocy, aby wycofać się z szaleństwa branży kosmetycznej i pozwolić naszym produktom mówić same za siebie. Wierzymy w utrzymanie prostoty i tworzenie produktów, które są dobre dla skóry, zdrowia i środowiska, a nasze produkty są wspierane przez lata badań naukowych.

W przeciwieństwie do innych marek kosmetycznych, które konkurują ze sobą do tego stopnia, że co minutę wypuszczają na rynek nowy produkt "It", my poświęcamy czas, troskę i badania nad każdym z naszych produktów, dzięki czemu wiemy, że wypuszczamy coś niesamowitego. Jesteśmy zaangażowani w dostarczanie produktów do pielęgnacji i upiększania, które działają na rzecz Ciebie, ponieważ Alexami została stworzona z potrzeby prostych, uczciwych i odżywczych produktów dla nowoczesnej kobiety. Będziemy kontynuować to zobowiązanie, aby zaoferować dzisiejszym kobietom markę, która ma sumienie.

Dziękuję za lekturę.