Co musisz wiedzieć o syntetycznym zapachu w pielęgnacji skóry

Kategoria: Zalety kosmetyków mineralnych
7

Trudno uwierzyć, że to legalne, ale tak jest. Czai się w twoich produktach do pielęgnacji skóry, kosmetykach i środkach czystości w gospodarstwie domowym to coś, co może sprawić, że ty i twoja rodzina będziecie bardzo chorzy.

Nawet najczystsza, najbardziej zielona osoba będzie miała w domu dziwny produkt, który zawiera syntetyczny zapach, a jeśli nie, prawdopodobnie będziesz narażona na kontakt z nim w pracy lub w kontakcie z innymi osobami, zwłaszcza z kobietami, które noszą dużo perfum. ty i twoja rodzina będziecie bardzo chorzy - syntetyczny zapach.

Idź i spójrz na wszystkie swoje etykiety, a zobaczysz, że są one oznaczone jako "zapach" lub "parfum". Te słowa brzmią wystarczająco nieszkodliwie - ale są niczym innym.

Zgodnie z prawem australijskim składniki chemiczne danego zapachu są uznawane za tajemnicę handlową i nie muszą być ujawniane. Oznacza to, że gdy na kosmetyku lub produkcie do pielęgnacji skóry widnieją słowa "zapach" lub "parfum", może on zawierać dowolną ilość substancji chemicznych z puli ponad 5000 używanych przez przemysł kosmetyczny, z których większość nigdy nie była testowana pod kątem bezpieczeństwa.

Zgodnie z raportem opublikowanym w 2013 roku przez Women's Voices for the Earth, prawie 20% ogólnej populacji jest uczulonych na co najmniej jeden alergen, a badania wykazują, że zapach jest jedną z najczęściej identyfikowanych substancji powodujących reakcje alergiczne.

Grupa twierdzi, że brak informacji o składnikach zapachowych jest poważnym problemem zdrowia publicznego: "Pacjenci z alergią rutynowo cierpią niepotrzebnie i ponoszą znaczne koszty zdrowotne związane z tymi alergiami. Ujawnianie zapachu

składniki, w tym te, które zostały zidentyfikowane przez instytucje naukowe jako alergeny, są koniecznym krokiem, który może przynieść znaczące korzyści dla zdrowia na całym świecie".

Syntetyczne substancje zapachowe mogą powodować następujące reakcje:

  • Bóle głowy
  • Uszczelnienie klatki piersiowej i sapanie
  • Biegunka niemowląt i wymioty
  • Podrażnienie śluzówki
  • Zmniejszona funkcja płuc
  • Astma i zaostrzenie astmatyczne
  • Nieżyt nosa i podrażnienie dróg oddechowych
  • Zmysłowe podrażnienie narządów
  • Kontaktowe zapalenie skóry

Co robią z tym rządy?

Już w 1986 roku Narodowa Akademia Nauk USA określiła zapach jako jedną z sześciu kategorii neurotoksyn i zaleciła jego dokładne zbadanie pod kątem wpływu na zdrowie człowieka. Od tamtej pory niewiele zrobiono.

W Australii i Stanach Zjednoczonych istnieje niewiele regulacji rządowych dotyczących substancji zapachowych. Branża perfumeryjna jest w większości samoregulująca się i w dużej mierze nie rozwiązała problemów zdrowotnych konsumentów związanych z syntetycznymi substancjami zapachowymi.

UE znacznie wyprzedza USA i Australię.

W 2012 r. Komitet Naukowy ds. Bezpieczeństwa Konsumentów przyjął nową opinię w sprawie alergenów zapachowych w kosmetykach, w której zaktualizował swoją listę alergenów zapachowych, o których konsumenci powinni być informowani. Potwierdził on, że 26 obecnie stosowanych alergenów zapachowych budzi obawy i wskazał, że trzy alergeny zapachowe (HICC, atranol i chloroatranol) nie powinny być stosowane w kosmetykach.

łączne działanie syntetycznych substancji zapachowych

Podczas gdy jednorazowe użycie syntetycznego zapachu nie może zaszkodzić, kosmetyki i produkty do pielęgnacji skóry są stosowane na co dzień. Dodaj do tego wszystkie inne produkty zapachowe, których używasz, jak np. detergent do mycia naczyń i detergent do prania, a zobaczysz, że są toksyczne.

Organy regulacyjne nie biorą pod uwagę ryzyka dla naszego zdrowia związanego z łącznym narażeniem na wiele substancji chemicznych pochodzących z różnych źródeł. Wpływ tego narażenia na zdrowie jest w dużej mierze niezbadany i nieuregulowany.

Długoterminowe skutki syntetycznych substancji zapachowych są nie do oszacowania. Wiemy, że więcej ludzi doświadcza alergii i wrażliwości niż kiedykolwiek wcześniej.

Im więcej możemy zminimalizować nasze narażenie na potencjalnie niebezpieczne chemikalia i toksyny, tym lepiej.

Dlaczego firmy kosmetyczne dodają syntetyczne zapachy do swoich produktów?

Zapach jest często stosowany w produktach do pielęgnacji skóry, aby dać poczucie odprężenia, ale nie służy żadnemu celowi funkcjonalnemu (poza zatuszowaniem nieprzyjemnie pachnących składników).

Żaden z produktów z serii Mukti Organics nie zawiera żadnych syntetycznych zapachów ani perfum.*

ALE - wiemy, że ludzie lubią używać pięknie pachnącego produktu na swojej skórze - o ile jest on naturalny i nie jest szkodliwy dla zdrowia.

W związku z tym, do naturalnego aromatyzowania naszej gamy należy używać wyłącznie certyfikowanych organicznych olejków eterycznych, dzięki czemu nadaje się ona do wszystkich rodzajów skóry, w tym skóry wrażliwej. Polecamy wykonanie testu płatkowego na skórze, na wszelki wypadek, gdybyś miał wrażliwość. (To, że jest to naturalne, nie oznacza, że nie będziesz reagować).

Nasze olejki eteryczne to coś więcej niż tylko przyjemny zapach.

Certyfikowane organiczne olejki eteryczne, które stosujemy w naszych produktach, pochodzą z kwiatów, owoców, traw, nasion, kory, drewna, korzeni, liści, balsamu i żywicy. Są one stosowane od tysięcy lat i przetrwały próbę czasu.

Olejki te działają zarówno leczniczo, jak i terapeutycznie, są łatwo przyswajalne przez skórę do krwiobiegu, a jednocześnie mają działanie równoważące i regulujące produkcję sebum.

Współdziałanie olejków eterycznych w naszych recepturach zostało wybrane ze względu na ich dobroczynne właściwości dla skóry, takie jak przezskórna penetracja, siła działania, naturalne właściwości antyseptyczne, przeciwzapalne i grzybobójcze, przeciwdziałanie starzeniu się i gojeniu ran, rozpuszczanie tłuszczu i poprawa krążenia.

Dodatkowo - mają boski zapach. Nie dając ani tobie, ani ludziom w twoim otoczeniu bólu głowy.

*Na poprzednich preparatach wymienialiśmy parfum jako konserwant. Parfum to ogólna nazwa składnika Naticide®, roślinnego środka zapachowego, który działa jako środek konserwujący o szerokim spektrum działania antybakteryjnego. Ma on zapach wanilii i migdałów i może hamować wzrost bakterii, pleśni i drożdży. Jest zatwierdzony do stosowania w organicznej pielęgnacji skóry w Australii. Naticide® jest nazwą handlową należącą do włoskiego producenta, firmy Sinerga, dlatego też nie może być stosowany na liście składników produktu zgodnie z zasadami Międzynarodowej Nomenklatury Składników Kosmetycznych ("INCI"). Zgodnie z wymogami INCI składnik ten należy umieścić na liście składników jako "parfum" lub "substancja zapachowa". **Od tego czasu zaprzestaliśmy stosowania tego systemu konserwacji z uwagi na potencjalne uczulenie i silny aromat.