Czy kosmetyki naturalne są naprawdę tak doskonałe?

Kategoria: Kosmetyki mineralne
10

kosmetyki mineralne

Opinie o kosmetykach naturalnych są obecnie bardzo podzielone i wywołują sprzeczne odczucia. Kosmetyki naturalne to z jednej strony świetny sposób na naturalne podkreślenie urody i masowanie niedoskonałości, a z drugiej jednak są uważane za zbyt słabe do pełnego makijażu i czasami wręcz mogą uwydatnić skazy na skórze.. Jednak pomimo tych wszystkich ułomności kosmetyków naturalnych, zdobywają one coraz więcej zwolenników.

Cały czas zwiększa się ilość tych produktów na rynku, zwiększając ofertę o coraz to nowsze warianty kosmetyków naturalnych i zdecydowanie widać wzrost ich sprzedaży. Co wpływa na ich popularność i dlaczego tyle osób zdecydowało się na używanie kosmetyków mineralnych? W czym tkwi różnica pomiędzy kosmetykami tradycyjnymi i tradycyjnymi?

Według informacji przekazywanych przez producentów, kosmetyki naturalne to rewolucja na rynku kosmetyków. Zawierają one rozdrobnione minerały, które mają równocześnie właściwości lecznicze i pielęgnacyjne, co sprzyja bardziej naszej cerze i zdrowemu wyglądowi. Nie wszyscy jednak zgadzają się z tymi rewelacjami, szczególnie negują je chemicy kosmetyczni.

Podchodzą do tego tematu bardzo sceptycznie, przypominając, że niemal wszystkie kosmetyki dostępne w drogeriach można uznać w pewnym stopniu za naturalne, ponieważ część ich składników jest pochodzenia naturalnego. W skład kosmetyków naturalnych i tradycyjnych wchodzą takie minerały jak: tlenek cynku, dwutlenek tytanu, tlenek żelaza oraz mika, i wbrew hasłom reklamowym w żadnym wypadku nie są one wydobywane z pokładów jakie znajdują się głęboko pod ziemią. W każdym kosmetyku są używane składniki które powstają w wyniku syntez laboratoryjnych z bardzo prostej przyczyny – muszą być oczyszczone z wszelkich zabrudzeń, a to jest możliwe tylko w warunkach laboratoryjnych.

Najważniejszą różnica pomiędzy kosmetykami naturalnymi a tradycyjnymi, jest skład dodatkowych substancji jakich użyto w do ich przygotowania. W produkcji kosmetyków naturalnych nie wykorzystano m.in. barwników chemicznych, parabenów, olejów mineralnych oraz substancji zapachowych, czyli wszystkiego co może w jakikolwiek sposób powodować podrażnienie skóry. Jest to główny argument dla lekarzy dermatologów, którzy polecają ten rodzaj kosmetyków.

Jeśli jednak zdecydujemy się na używanie kosmetyków naturalnych, nie można zapomnieć o stosowaniu kosmetyków przeciwzmarszczkowych lub przeciwtrądzikowych, a także innych kosmetyków pielęgnujących. Uważnie też przyglądajmy się składnikom kosmetyków naturalnych, ponieważ wraz ze wzrostem oferty, rośnie też liczba składników jakie używają producenci do ich produkcji.