Wszystko o Oleju: Olej kokosowy

Kategoria: Kosmetyki mineralne
8

Olej kokosowy

Od czasu pojawienia się kosmetyków naturalnych w głównym nurcie, inne leki domowe zawierające podstawowe składniki stają się również coraz bardziej popularne. Wśród nich (i osobisty ulubieniec mnie i Alenki) jest tłoczony na zimno olej kokosowy z pierwszego tłoczenia.

Teraz, kupując swój olej, musisz się upewnić, że na etykiecie znajduje się naturalny, tłoczony na zimno, nierafinowany, dziewiczy olej kokosowy i/lub masło. Oznacza to, że otrzymujesz najczystszą formę, a on nadal zachowuje swoje niesamowite składniki odżywcze. Możesz go kupić w większości sklepów ze zdrową żywnością, w Internecie i w niektórych sklepach spożywczych.

W słoiku olej jest zazwyczaj stały ze względu na temperaturę topnienia, ale staje się olejem, gdy tylko wejdzie w kontakt z twoją skórą lub gdy na zewnątrz jest gorący dzień.

Do czego należy używać oleju kokosowego:

Zmywacz do makijażu - Nałóż go na twarz, następnie wmasuj i wytrzyj wilgotnym ręcznikiem do twarzy.

Tuszu do rzęs i Płynu do demakijażu oczu - Nałóż go delikatnie na rzęsy i za pomocą papieru toaletowego, przetrzyj rzęsy w dół. Uważajcie, kiedy to robicie panie! Nie chcemy łysych powiek.

Odżywka do skórek - Pre-manicure, nałóż olejek na skórki paznokci. Dla dodatkowego efektu umieśćcie palce w ciepłym jelicie z wodą i pozwólcie im odpocząć przez 10 minut.

Odżywka do włosów - Najlepiej stosować ją u osób z grubymi włosami. Po umyciu włosów szamponem, nałóż delikatnie olejek na długości włosów i końcówki. Pozostaw go na kilka minut, a następnie spłucz. Pozostaną resztki, ale pomoże to trochę łatwiej kontrolować swoje włosy.

Kuracja do włosów - Jeśli masz cienkie włosy, nałóż olejek kokosowy na wilgotne włosy przed umyciem i zawiń w ciepły ręcznik. Pozostaw włosy na 20 minut, a następnie kontynuuj regularny prysznic. Jeżeli masz skłonność do przetłuszczania się włosów, unikaj tej metody lub nakładaj olejki tylko na włosy długie i końcówki.

Nawilżacz do ust (Lip Moisturizer)

Nawilżacz do ciała

Odżywka do rzęs/odżywka do brwi - Jeśli masz kurs na rzęsy i brwi, przed snem nałóż trochę olejku jabłkowego. Okazało się, że stymuluje to również wzrost włosów w tych okolicach.

Olejek do golenia - Unikaj przypaleń przy goleniu, stosując olejek jako krem do golenia. Zmiękcz włosy na nogach wilgotnym ciepłym ręcznikiem, nałóż olejek i golenie.

Olejek do gotowania - Olej kokosowy jest również niesamowity w kuchni. Jest to bardzo zdrowy olej i weganie mogą się nim cieszyć bez poczucia winy. Pamiętaj tylko, że temperatura wrzenia jest niższa niż w przypadku oliwy z oliwek, więc nie musisz jej tak długo podgrzewać.