Stosowanie makijażu mineralnego na suchej skórze
Kategoria: Makijaż mineralny
5Nie da się ukryć, że makijaż mineralny nie został stworzony dla suchej skóry. Brakuje jej po prostu adhezyjności, która pozwala molekułom podkładu odpowiednio trzymać się skóry. Nie oznacza to jednak, że tylko osoby z cerą co najmniej normalną mogą cieszyć się lekkim i zdrowym makijażem. Trzeba tylko w odpowiedni sposób podejść do aplikacji kosmetyku. Zróbmy to w 4 krokach.
I. Nawilżona skóra
Skóra sucha musi uzyskać trochę dodatkowej adhezyjności, a zrobi się to poprzez jej odpowiednią pielęgnację. Skóra powinna być czyszczona przy użyciu kostek czyszczących z neutralnym pH, po czym nakładane powinny być mleczka kremowe. Bardzo ważne są peelingi, które pozwalają na odkrycie miękkich i elastycznych warstw skóry oraz pozbycie się skórek suchych.
II. Przygotowanie skóry
Największym zagrożeniem dla skóry suchej jest osiadanie nadmiaru pigmentu na skórkach, przez co wszystkie niedokładności skóry stają się podkreślone. Problem zniknie, jeśli skóra zostanie wygładzona i lekko zmiękczona przed nałożeniem makijażu. Wystarczy w tym celu dodać kilka kropel oleju naturalnego do kremu nawilżającego lub kompleksu silikonowego. Podkład będzie się miał do czego przyczepić i będzie równy.
III. Nakładanie kosmetyku
Kosmetyki mineralne ogólnie nakłada się inaczej niż zwykłe kosmetyki. Trzeba tutaj trochę cierpliwości i spokojnego działania lekką ręką. Nabieramy na kabuki małe ilości pudru i rozprowadzamy go ruchami kolistymi. Jeśli nie będzie dobrze przywierał, możemy trochę pędzelek zmoczyć, a jeszcze lepiej, lekko zwilżyć wodą twarz i pędzelek zostawić suchy. Czasami najlepszą opcja są gąbki bezlateksowe i technika stemplowania, najlepiej kryjące podejście.
IV. Ściąganie podkładu
Powyższe działania mogą nie wystarczyć. Jeśli podkład dalej jest sypki, należy skorzystać z gliceryny rozpylając ją na twarz koniecznie po nałożeniu makijażu, nie przed. Gliceryna ma działanie ściągające, ale jeśli znajdzie się pod warstwą makijażu lub będzie jej za dużo, doprowadzi do rozwarstwiania się kosmetyku.