Jak nakładać podkład mineralny?

Kategoria: Makijaż mineralny
34

Osoby zainteresowane stosowaniem podkładu mineralnego nie ukrywają, że natrafiają na szereg argumentów utrwalających je w przekonaniu, że jest to słuszna decyzja.

Nakładanie podkładu pudrowego Te same osoby zwracają jednak uwagę na to, że nie oznacza to wcale, że wszystko przebiega bezproblemowo. Owszem, mają świadomość tego, jak wiele korzyści niosą za sobą kosmetyki mineralne, zdają sobie jednak również sprawę z tego, że ich aplikacja może być dość kłopotliwa. Już choćby dlatego warto uporać się z pewnymi mitami na ten temat.

Na pierwszy plan wysuwa się aplikacja podkładu mineralnego na sucho, warto więc zwrócić uwagę na to, że osoby nią zainteresowane powinny zaopatrzyć się przede wszystkim w płasko ścięty pędzel typu flat top, choć dobrym rozwiązaniem może okazać się również pędzel kabuki pod warunkiem, że nie jest przesadnie rozłożysty. Metoda ta cieszy się dużym powodzeniem nie tylko dlatego, że opanowanie jej zasad jest nieskomplikowane. Wcale nie mniej istotne wydaje się to, że gwarantuje naturalny efekt oraz delikatne krycie, a jednocześnie pozwala na jego systematyczne zwiększanie poprzez dokładanie kolejnych warstw produktu. Najlepszym rozwiązaniem jest wykonywanie pędzlem kolistych ruchów. Osoby z cerą suchą mogą stosować nie tylko podkład nałożony na sucho, ale również zwilżony wacik. Dzięki temu łatwiej można pozbyć się pudrowego wykończenia, kosmetyk zostanie stopiony ze skórą. Innym rozwiązaniem, którym warto się zainteresować jest aplikacja podkładu mineralnego z wykorzystaniem zwilżonego pędzla. Również ten sposób cieszy się dużym powodzeniem, które nie powinno zaskakiwać już choćby dlatego, że jest bardzo łatwy w zastosowaniu. Konieczne jest w tym wypadku zwilżenie pędzla z wykorzystaniem wody termalnej lub tonika, potem zaś nie pozostaje już nic innego, jak tylko nałożyć produkt i wcierać go w twarz.

Nakładanie kosmetyków na mokro Jest to metoda, która może nam zagwarantować krycie nawet lepsze niż to, które charakteryzuje nakładanie pokładu na sucho. Warto zastanowić się zresztą również nad nałożeniem kilku warstw. Krycie jest wtedy pełniejsze, a my powinniśmy pamiętać jedynie o tym, aby pędzel zwilżać przed nałożeniem każdej kolejnej. Dzięki takiej aplikacji możemy mieć pewność, że makijaż utrzyma się dość długo. Kolejnym rozwiązaniem, które może przynieść satysfakcjonujące rezultaty jest aplikacja podkładu mineralnego pędzlem płaskim. W tym przypadku niezbędny jest typowy płaski pędzel, który na ogół stosuje się w przypadku płynnego podkładu. Pędzel powinien zostać zanurzony w naczyniu z wodą, a następnie maczany w kosmetyku i wykorzystywany do smarowania twarzy. Konsystencja podkładu zmienia się dzięki temu, a on sam nie jest już sypki, ale półpłynny. Oczywiście, działanie to jest skuteczne przede wszystkim wówczas, gdy pędzel maczamy stosunkowo często. Osoby, które decydują się na przetestowanie tej metody chwalą sobie przede wszystkim bardzo dobre krycie, choć nie bez znaczenia jest również znakomita trwałość kosmetyku na skórze. Okazuje się, że metoda ta wzmacnia też trwałość kolejnych warstw makijażu. Innym ciekawym pomysłem jest aplikacja podkładu mineralnego na skórę, która wcześniej została posmarowana olejem albo masłem. Jest to rozwiązanie, które może spodobać się osobom o cerze suchej, choć nie tylko one z pewnością wyrażą nim zainteresowanie. Zaletą olejów jest między innymi to, że stosując kosmetyki mineralne wcale nie musimy czekać na moment, w którym wyschnąć. Same minerały stają się w takim przypadku bardziej kremowe, co zapewnia nie tylko dobre krycie, ale i trwałość makijażu.