Jak się malować, gdy oczy są wrażliwe?

Kategoria: Makijaż mineralny
6

makijaż dla oczu wrażliwych Gdy zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze oczy się wrażliwe, mamy też poczucie ogromnej odpowiedzialności wówczas, gdy przygotowujemy się do wykonania odpowiedniego makijażu. Okazuje się, że uczulać je mogą nie tylko podkłady, równie niebezpieczne potrafią być bowiem korektory, pudry, cienie, a nawet tusze do rzęs zwłaszcza, jeśli są to kosmetyki dość intensywnie pachnące. Substancje zapachowe często uwalniają się w tym samym momencie, w którym stykają się ze skórą, należy przy tym liczyć się z tym, że podrażnią spojówki. Znalezienie odpowiednich kosmetyków wcale nie jest proste, w ich skład wchodzi bowiem znacząca liczba sztucznych pigmentów. Wszystkie mają do spełnienia cele, które osobom mniej wrażliwym nie przeszkadzają, to bowiem właśnie dzięki nim możemy liczyć na oryginalną kolorystykę. Niestety, oczy wrażliwe nie tolerują ich i dają o tym znać.

Co ciekawe, uczulają je nie tylko sztuczne pigmenty, ale i niektóre naturalne składniki takie, jak choćby pochodne związków węglowych, jeśli więc wiemy, że wrażliwość naszych oczu jest problemem już od dawna, a stosowany przez nas kosmetyk wywołuje niepożądane reakcje, nie powinniśmy mieć przesadnych złudzeń odnoszących się do tego, że oczy w pewnym momencie przyzwyczają się do niego. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zatem jego odstawienie, gdy zaś problem będzie się powtarzał także w odniesieniu do innych specyfików – zwrócenie uwagi na kosmetyki hipoalergiczne ze specjalną informacją o tym, że mogą być stosowane także przez osoby o wrażliwych oczach oraz te, które noszą soczewki kontaktowe.

oczy wrażliweNależy liczyć się z tym, że osoby sięgające po kosmetyki hipoalergiczne będą musiały zadowolić się naturalnymi odcieniami. Jeśli więc sięgną po tusz, będzie on czarny lub ciemnobrązowy. Niestety, im bardziej oryginalny jest odcień, tym większej liczby pigmentów należy użyć do jego utworzenia, a to może zaszkodzić spojówkom. Na szczęście, nowoczesne kosmetyki hipoalergiczne nie tylko upiększają, ale również łagodzą podrażnienia. Owszem, również one posiadają konserwanty, jest ich jednak znacznie mniej, a i dobór tychże odbywa się w sposób bardziej odpowiedzialny. Przygotowując makijaż dla oczu wrażliwych warto pamiętać i o tym, aby nie nadużywać kosmetyków perłowych, te bowiem mogą doprowadzić nawet do mikrourazów.