Hipoalergiczne kosmetyki do każdego rodzaju cery

Kategoria: Zalety kosmetyków mineralnych
7

Kosmetyki mineralneKosmetyki mineralne są nietypowymi preparatami, ponieważ ich skład ogranicza się do tylko i wyłącznie czystych pigmentów, czyli do minerałów w formie proszku. Mówimy tu miedzy innymi o kamieniach półszlachetnych (turmalin, kwarcyt, cytryn), cząstkach miki oraz o tlenkach tytanu, cynku i miki. Ich wykorzystanie ograniczało się do niedawna do sytuacji, kiedy z powodu zabiegów takich jak botoks, peeling czy mikrodermabrazja, albo po prostu ze względu na niespotykanie dużą wrażliwość skóry, wykorzystanie klasycznej kolorówki mogłoby się wiązać z nieprzyjemnymi działaniami niepożądanymi.

Prawdziwe zalety takich kosmetyków zaczęto dostrzegać w Ameryce, a później także w innych zakątkach świata. Dzisiaj kosmetyki mineralne uważa się za idealne dla cery z problemami. Nie ma tu znaczenia, czy jest ona tłusta, sucha czy mieszana, ponieważ nie powodują one ani wysuszenia, ani podrażnień. Problemem na pewno nie będą reakcje alergiczne i podrażnienia, zaczerwieniania, pieczenia oraz łuszczenie się skóry. Coś takiego po prostu nie występuje. Ich interesującą właściwością jest ponadto pomoc w usuwaniu maskowaniu i usuwaniu trądziku, a warto wspomnieć też o zauważonym wpływie na tempo regeneracji skóry, na co na pewno ma wpływ tworzona przez takie kosmetyki warstwa chroniąca przed środowiskiem zewnętrznym. Wytwarza się nawet specjalna ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB oceniana na 10-20 SPF. Ze względu na wysoką wydajność kosmetyków trzeba jednak pamiętać, że zazwyczaj uzyskiwane cienkie warstwy makijażu to za mało dla odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej w miesiącach letnich i dobrze jest wykorzystywać dodatkowe preparaty. Nie można zapomnieć też o tym, że kosmetyki mineralne doskonale kryją bez niszczenia uczucia lekkości. Można je nakładać w dowolnej ilości warstw i z łatwością uzyskiwać wybrane przez siebie poziomy cieniowania i intensywności barwy.

Stosując kosmetyki mineralne samodzielnie decyduje się o tym, co światu pokazać, a co trochę lepiej ukryć. Wspomniana powyżej wysoka wydajność kosmetyków mineralnych uzyskiwana jest dokładnie w ten sam sposób, co jej hipoalergiczność, czyli poprzez usunięcie z nich wszystkich zbędnych dodatków i wypełniaczy. W opakowaniu produkty dostajemy 100% kosmetyku i 0% innych substancji. Ten fakt oznacza również, że nigdy się nie popsują, a naniesiona na opakowanie data nie oznacza terminu przydatności do wykorzystania, lecz okres prezentowania przez kosmetyk pełnię swoich właściwości. Prawo wymaga, by taka nota znajdowała się na produkcie z szeroko pojętego spektrum farmacji i kosmetyki. Tutaj pojawia się jednak pewna pułapka, ponieważ nie wszystkie kosmetyki mineralne to czyste minerały. Czasami baza stworzona zwłaszcza z błękitu pruskiego, zieleni chromowej, tlenochlorku bizmutu, tlenków żelaza, dwutlenku tytanu albo z miki wzbogacana jest w różnych celach o składniki organiczne i to właśnie one mogą się zepsuć. Jeśli zakupiony kosmetyk posiada tego typu dodatki, trzeba się bezwzględnie stosować do daty ważności znajdującej się na opakowaniu, co i tak oznacza dobre kilka lat. Należy mieć na uwadze, że tylko czyste kosmetyki mineralne posiadają opisane przez nas tutaj właściwości.

Powodujące wcześniejsze psucie się produktu składniki organiczne to potencjalne źródła uczuleń, modyfikatory właściwości specyfików naturalnych, jak również potencjalne źródła konfliktów z określonymi typami cery. Jeśli chce się mieć pewność, że kosmetyk mineralny jest najlepszej jakości, powinien on być dostarczony bez żadnych dodatków, a przechowywać go należy w miejscu ciemnym i suchym o raczej niewysokiej temperaturze powietrza. Mówimy tu w końcu o naturalnych substancjach, więc by mogły zachować one wszystkie swoje właściwości, trzeba o nie odpowiednio dbać.