Co warto wiedzieć o kosmetykach mineralnych?

Kategoria: Kosmetyki mineralne
6

kosmetyki earthnicityKosmetyki mineralne cieszą się coraz większą popularnością, nie zawsze jednak wiemy, jak właściwie je aplikować. Na szczęście nie jest to wcale aż tak trudne zadanie, jak moglibyśmy początkowo się teo spodziewać. Najważniejsza zasada makijażu wykorzystywanego z użyciem tego rodzaju kosmetyków mówi o tym, że im mniej, tym lepiej. Używajmy zatem jak najmniejszych pędzelków i nabierajmy jedynie odrobinę kosmetyku. Zasada ta dotyczy zarówno pudrów, jak i korektorów i sprawdza się nawet wówczas, gdy zależy nam na mocniejszym kryciu niedoskonałości naszej cery. W skrajnych przypadkach możemy zdecydować się na zastosowanie korektora zamiast podkładu, gdy zaś mimo wszystko decydujemy się na zastosowanie podkładu chemicznego – korektor powinien być nałożony na niego.

Nieco inny sposób postępowania zalecany jest wówczas, gdy chcemy zastosować mineralny róż lub bronzer. W takim przypadku niezawodny jest nieco większy pędzel z szerokością włosia wynoszącą nawet 5 centymetrów. Nadal warto jednak pamiętać, aby na twarz nakładać jedynie odrobinę kosmetyku, sekret powodzenia kryje się bowiem przede wszystkim w jego starannym rozcieraniu. Przy pudrach brązujących pewne znaczenie ma również to, w jaki sposób je nakładamy, wskazane są przy tym ruchy od zewnętrznej strony w kierunku nosa. Sam nos lekko muskamy dopiero pod sam koniec nie zapominając nie tylko o jego czubku, ale również o skrzydełkach. W przypadku cieni zasady są zbliżone do tych, jakie obowiązują w odniesieniu do kosmetyków chemicznych. Do ich nakładania można jednak użyć również wilgotnego aplikatora, co zagwarantuje mocniejszy kolor i blask. Nic nie stoi na przeszkodzie i temu, aby minerały wymieszać z tym żelem lub kremem, którego używamy na co dzień.

A co zrobić, aby pozbyć się makijażu wykonanego z wykorzystaniem kosmetyków mineralnych? Tu pomocne okazują się klasyczne kosmetyki do demakijażu i to nie tylko mleczka i żele, ale również specjalne mydła. Warto też mieć na uwadze to, że kosmetyki mineralne (podobnie zresztą jak chemiczne) powinny być nakładane na suchą i czystą twarz, w innym wypadku bowiem efekt nie spełni naszych oczekiwań. Pamiętajmy też o tym, że minerały są wodoodporne. Można w nich nawet pływać, choć po wyjściu z basenu warto pamiętać o tym, aby delikatnie osuszyć twarz nie pocierając jej. Co do zasady, minerały i kosmetyki chemiczne mogą być mieszane ze sobą. Dotyczy to nie tylko kremów i żelów, ale również lakierów do paznokci, błyszczyków i żelów do ciała. Pewne zastrzeżenia dotyczą wyłącznie kosmetyków mineralnych w kolorach zielonym i niebieskim, chcąc uniknąć podrażnienia nie powinniśmy więc nakładać ich na twarz.