Kosmetyki naturalne – perfekcyjny makijaż i pielęgnacja skóry.

Kategoria: Kosmetyki mineralne
7

Pielęgnacyjny makijaż skóry Kosmetyki mineralne zdobywają coraz większą popularność wśród kobiet w Polsce i na świecie. Coraz więcej kosmetyków jest też produkowanych na bazie minerałów, takie kosmetyki są bardziej przyjazne dla naszej skóry i zdrowia. Są stworzone po to, aby z jednej strony dawać idealny wygląd jaki zapewnia perfekcyjny makijaż, a z drugiej mają leczyć i zapobiegać chorobom. Cała tajemnica tych kosmetyków tkwi w składzie – do produkcji używane są drobno zmielone składniki mineralne, a odrzucone całkowicie takie substancje jak parabeny, środki zapachowe i konserwujące, lub inne sztuczne substancje drażniące skórę. Dzięki temu kosmetyki mineralne są doskonałe dla alergików oraz osób które niedawno poddały się zabiegom kosmetycznym lub dermatologicznym. Przyśpieszają gojenie zmian trądzikowych na skórze i nie powodują powstania następnych wykwitów.

Kolory tym kosmetykom nadają dwa podstawowe minerały, a mianowicie ultramaryn oraz tlenek żelaza. Ultramaryn nadaje koloryt cieniom do powiek i różom, a tlenek żelaza odpowiada za kolorystykę podkładów i pudrów. Kosmetyki mineralne mają też w swoim składzie mikę, dwutlenek tytanu oraz tlenek cynku, każdy ma inną funkcję i działanie. Mika rewelacyjnie odbija światło i dzięki temu twarz wydaje się bardziej gładka, dodaje się ją więc do pudrów i podkładów. Jest transparentna, zapewnia idealne wykończenie, absorbuje sebum i ma właściwości anty zbrylające. Tlenek cynku działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie, wobec tego jest doskonałym składnikiem do kosmetyków z przeznaczeniem dla osób ze skłonnością do trądziku. Dwutlenek tytanu rozjaśnia skórę, chroni ją przed promieniami UVA i UVB, jest doskonały do cery normalnej i suchej.

Oprócz wymienionych składników w kosmetykach mineralnych można spotkać jeszcze inne minerały takie jak krzemionka, azotek boru czy węglan wapnia. Na szczególną uwagę z tych wymienionych minerałów zasługuje krzemionka – jest transparentna, absorbuje sebum, doskonale matuje skórę na dłuższy czas, nawet w wysokiej temperaturze i wilgotności. Wszystkie minerały mają właściwości zapewniające lepszą konsystencję kosmetyku, dzięki temu lepiej się je rozprowadza, a makijaż jest trwały i nie wymaga częstych poprawek. Zalety kosmetyków mineralnych można długo wymieniać. Najważniejsze, że zapewniają perfekcyjny wygląd, a dzięki swoim składnikom nie podrażniają skóry. Kosmetyki te są bardzo wydajne, a makijażu wykonanego przy ich użyciu praktycznie nie czuć, dzięki temu ma się zdecydowanie lepszy komfort i samopoczucie.